FROV JU RGB NEGATIVE

Kapr obecný je nejvýznamnější rybou v České republice, kde jeho produkce představuje 85–90 % všech chovaných druhů ryb.

Raci patří do skupiny živočichů, kteří jsou využíváni jako bioindikátory čisté vody.

Jak ukazují celosvětové výzkumy, v komunálních odpadních vodách, které byly v minulosti považovány za poměrně snadno čistitelné, se ve stále větší míře objevují látky, které boří tyto zavedené mýty.

Rak nažloutlý je prvním nalezeným jeskynním rakem žijícím mimo Severní Ameriku.

Vědci z Fakulty rybářství a ochrany vod JU ve Vodňanech zkoumají schopnost rybníků a dalších vodních nádrží odstranit zbytky léčiv a jiných chemikálií.

Pstruzi žijící v tocích, kam ústí čistírny odpadních vod, měli v těle jedenáct psychoaktivních látek včetně antidepresiv

3-D rekonstrukce živé buňky s využitím nové technologie Kredit: Dr. Renata Rychtáriková

rybarskeknihy   youtube  face