FROV JU RGB NEGATIVE

To a ještě mnohem více měli příležitost zjišťovat nadaní studenti vybraných středních škol během juniorské univerzity, která se na uskutečnila na Fakultě rybářství a ochrany vod JU v prvním zářijovém týdnu.  Skupina jednadvaceti žáků ze střední ekologické školy z Plzně a z Gymnázia Jirsíkova v Českých Budějovicích navštívila v pondělí 3. září rybářskou fakultu ve Vodňanech, kde bádali v pěti laboratořích a pracovali ve skupinách na experimentech. Cílem programu, který se uskutečnil v rámci projektu HR Award, bylo poskytnout nadaným studentům se zájmem o přírodní vědy zkušenost pracovat s vědci ve špičkově zařízených laboratořích na připravených experimentech.  Jednalo se o první ročník juniorské univerzity, jejímž cílem je podpořit nadané žáky z českých středních škol a posílit jejich zájem o oblast přírodních věd.

rybarskeknihy   youtube  face