V sobotu 13. 11. 2021 proběhl v kampusu JČU v univerzitním klubu Kampa již třetí ročník Rybářských slavností. Jedná se o akci pořádanou výhradně studenty a pracovníky Fakulty rybářství a ochrany vod JU.

K vidění byla expozice živých ryb a raků, modely obojživelníků, ale i drobní bezobratlí živočichové, na které se návštěvníci mohli podívat pod binolupami či mikroskopy. Jednotlivé tématické okruhy provázely i soutěže pro zájemce. Největší úspěch sklidila disciplína rybolovné techniky Zátěž arenberg, což je hod zátěží rybářským prutem na přesnost v různých vzdálenostech. Každý účastník soutěže vyhrál ceny s rybářskou tématikou a drobné sladkosti.

Nejen ze znalostí člověk je živ, a tak zde mohli všichni návštěvníci ukojit hlad či chuť rybími pokrmy. Podávala se tradiční Blatenská rybí polévka, či maďarská Halászlé, na grilu se opékaly filety z čerstvých pstruhů podávané na salátku, nechyběly ani steaky z vodňanského kapra a největším trhákem byli kapří hranolky s česnekovým či orientálním kari dipem. Každý si tedy přišel na své a ohlasy všech účastníků byli velmi kladné.

Velké poděkování patří Fakultě rybářství a ochrany vod JU, všem zaměstnancům Kampy a v neposlední řadě statutárnímu městu České Budějovice, které celou akci podpořilo. Těšíme se na další ročník!