Ubytování

Ubytování je možné v koleji Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, příp. si můžete nají vlastní ubytování v soukromí.

Ubytování v kolejích řídí přímo Koleje a menzy JU. Pravidla pro ubytování, druhy ubytování a jejich ceník, naleznete na webových stránkách Kolejí a menz JU: http://kam.jcu.cz/ . Výhodou ubytování v kolejích JU je umístění většiny ubytovacích kapacit v kampusu univerzity.

 

Stravování

Stravování studentů je umožněno v menzách JU. Menzy JU slouží pro stravování studentů a zaměstnanců JU, příp. i "cizích" strávníků. V pracovních dnech jsou podávány snídaně, obědy, minutky, večeře, saláty, bagety a další. Nově bylo také zavedeno dietní stravování. V kampusu JU naleznete hlavní jídelnu (menzu), která pojme najednou až 400 strávníků. Pro výdej minutek, pizzy a bezobjednávkových obědů je určená minutková jídelna o kapacitě 200 míst.

Další jídelna (80 míst) je k dispozici v centru města v budově Teologické fakulty a další jídelna je v budově Zdravotně-sociální fakulty vedle koleje K5. Menza provozuje také kavárnu Café AK v budově Akademické knihovny, kde naleznete široký výběr teplých i studených nápojů a občerstvení.


Podrobnosti o jídelnách, způsob objednávání jídel, ceník a další naleznete na: http://kam.jcu.cz/ .